Yazılar

İzmir’in En İyi İnşaat Firmaları: Baykal İnşaat

İzmir, neredeyse tüm bir insanlık tarihi boyunca en önemli eşiklerin merkezi olan bir kenttir. Baykal İnşaat olarak ‘’İzmir halkı ve İzmir için’’ anlayışıyla hizmet verdiğimiz müşterilerimizde %100 müşteri memnuniyetini öncelediğimizi belirtir; hizmet yelpazemizde güvenilir, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir İzmir için çalıştığımızı yinelemek isteriz.

İzmir Müteahhitlik, Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkul Hizmetleri

Baykal İnşaat insanların konfor alanlarını inşa etmede 30 yıllık ticari hayatında edindiği iş ahlakı ve müşteri memnuniyeti düsturunu benimseyen en köklü işletmelerden biridir. Deprem, sel ya da yangın gibi afetlere karşı sektörel deneyimini mühendislik bilimiyle birleştirerek alanında uzman mühendis, mimar ve personelleri aracılığıyla İzmir kent hayatını desteklemektedir. Hizmet ve çözümlerimizde İzmir’in tarihi dokusunu gözeterek hem çevre hem de insan duyarlı yaşam alanları oluşturmak birincil hassasiyetimizi ifade etmektedir. Buradan hareketle hizmet, çözüm ve faaliyet alanlarımız şu şekilde özetlenebilir;

  • Müteahhitlik: Müteahhit sorumluluğu işletmemizin misyon ve vizyonuyla en çok özdeşleşen şu kelimelerle ifade edilebilir: Üstlenicilik ve yüklenicilik. Gerek tamamlanan gerek devam eden projelerimizde satış ve inşa öncesi başta olmak üzere proje teslim tarihine kadar tüm sürecin nitelikli, şeffaf, zaman ve aktivite planlı olmasını önemsiyoruz. 
  • İnşaat: Vatandaşların ve yatırımcıların talep ettikleri yaşam alanlarını mühendislik ve mimari bilimlerinin temel ve özel ilkeleri ışığında inşa ediyor; kısa, orta ve uzun vadeli fark etmeksizin en karlı ve güvenilir yaşam alanlarına kavuşmalarını sağlıyoruz. Projelerimizde teslim gerçekleşene kadar tüm bir süreci şeffaf biçimde ele alarak gerekli bilgi akışının gerçekleşmesini garanti ediyoruz.
  • Kentsel Dönüşüm: Baykal İnşaat olarak İzmir’deki çarpık kentleşme ve deprem unsurlarına karşı daha yaşanabilir kent yapısı için var gücümüzle çalışıyoruz. Sektörel bilgi birikimimizi tarihi ve çevresel dokuya zarar vermemek üzere kullanıyor; gelecek nesillere ferah bir yaşantı bırakmak için özveri gösteriyoruz.
  • Mimarlık ve Proje: Vatandaşların ve yatırımcıların yaşam alanlarında estetik görünüme özen gösteriyor; tasarımlarımızda inşa trendlerini, iç ve dış mimarinin ilkelerine bağlı olarak oluşturuyoruz. Kaliteli ve dayanıklı iç ekipman tercihimiz müşterilerimizin bütçe, zevk ve ihtiyaçlarına özel şekillendiği gibi, her bir elemanın uzun yıllar kullanılabilir olmasını temin ediyoruz.

Bir kentin modern, yaşanabilir, sağlıklı ve güvenilir olması için 2011 yılından bugüne kadar var gücüyle çalışan Baykal İnşaat, sahip olduğu profesyonel ekip ve deneyimiyle insan yaşamını ve konforunu ön planda tutan bir anlayışla siz değerli yurttaşlarımıza hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için www.baykalinsaat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ev Alma Satma ve Kiralama

Ev Alım, Satım ve Kiralama Süreci

Ev, dükkan, arsa, bağ ve bahçe gibi taşınmaz mülklerin alım, satım ve kiralama işlemleri, gerekleri ve sınırları çeşitli prosedürlere tabii olan bir takım yasal düzeneği ifade eder. Vatandaşların maddi ve manevi mağduriyet yaşamamaları için tüm bir sürecin şeffaf ilerlemesi, taşınmaz mülkün sahibi ve mülk talibinin karşılıklı güvenceye alınmasıyla sağlanır.

Ev Alım Süreci Nelerden Oluşur?Ev Alma Satma ve Kiralama

Ülkemizde taşınmaz mülklerin alımı en geçerli yatırım araçlarından biridir. Günümüzde ortalama bir apartman dairesinin ekonomik ömrü 30 seneyken amorti süresi 18 yıldır. Ekonomik koşullar, ev civarındaki sosyal aktivite merkezleri ya da onlarca farklı değişken sonucu evin değerindeki artış veya azalış, gayrimenkul danışmanlığı veren firmalar tarafından senaryolaştırılan profesyonel bir hizmettir. 

Ev alım süreci her şeyden önce evin ne amaçla alınacağının belirlenmesiyle başlar. Söz konusu ev yalnızca ikamet amacıyla mı alınıyor yoksa avukat ya da mali müşavir ofisine çevrilmek üzere kiraya mı verilecek? Evin, genelde ve özelde olmak üzere satın alınması için önemli bir etmen var mı? (Yeni inşa edilecek bir iş hanı ya da pazaryeri gibi bir aktivite merkezi ya da hastane, okul ya da yeni bir otoban projesi gibi). Bu ve buna benzer tüm etmenler evin değer biçim aşamasında önemli faktörlerdir. 

Ev Satım Süreci Nelerden Oluşur?

Alıcılarda olduğu kadar evi satan vatandaşların da yatırımının gözetilmesi ve satılacak evin tam değerinde satışın gerçekleştirilmesi gerekir. Temel olarak gayrimenkul danışmanı, temsil ettiği alıcı veya satıcı tarafın haklarını ve yatırımlarını öncelese de yasal prosedür ve sektörel bilgi birikimi devreye girdiği için dolaylı da olsa iki tarafın da yatırımları layıkıyla değerlendirilmiş olur.

Satım işlemlerinde formal süreç oldukça uzun ve zahmetli bir hale dönüşebilmektedir. Evin geçmiş dönemlere ait fatura, vergi ve harcırah ödemelerinden metrekare bazında değer biçme ve diğer özel mülk kanununa tabii maddeler ile satış gerçekleşmeden önce ciddi bir efor gerekmektedir. Gayrimenkul danışmanlığının sektörel deneyim ve bilgi birikimi de bu süreç boyunca sürecin sağlıklı biçimde ilerlemesine hizmet etmektedir. 

Ev Kiralama Süreci Nelerden Oluşur?

Ev, dükkan ya da herhangi bir taşınmaz mülkün kiralanması alım ve satım süreci kadar yasal prosedürün katı olduğu bir süreci ifade etmese de özellikle mülkün fiziki sıhhatinin korunması için kira sözleşmesinde demirbaşlar ve diğer içerikler detaylıca konu edinilmelidir. Sözleşmede yer almayan kapora ya da sözel vaatler yasal olarak hak talebinde bulunmaya engel iken, hem ev sahibi hem de kiracı için ciddi yaptırımları olan sancılı bir döneme de sebep olabilir.

Sözleşmenin yenilenme tarihi ve kira artışının gerçekleşeceği oranın henüz ilk sözleşme döneminde saptanması, ev sahibi ve kiracının zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra evin teslim edilme koşulları, içinde bulunan elektronik cihazlar ya da apartman yaşantısına dair maddeler sözleşmeye dahil edilerek, karşılıklı olarak geçici bir taahhüt oluşturulmuş olur. 

Baykal İnşaat ev, arsa, dükkan, bağ ve bahçe alım, satım ve kiralama işlemlerinde yatırımcıların kısa, orta ve uzun vadeli kazançlarını mevcut ve gelecek senaryolarını göz önünde bulundurarak en doğru şekilde yönlendirecek gayrimenkul danışmanlığı hizmeti vermektedir. Özelde Karşıyaka; genelde ise İzmir’de yaşanabilir bir kent hayatı için mühendislik ve mimari bilginin yanı sıra sektörel bilgi birikimi ve deneyimini de müşteriyle paylaşmaktan çekinmeyen Baykal İnşaat’ın tamamlanan ve devam eden projeleri hakkında detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için www.baykalinsaat.com. web adresini ziyaret edebilirsiniz.