Yazılar

İzmir’in En İyi İnşaat Firmaları: Baykal İnşaat

İzmir, neredeyse tüm bir insanlık tarihi boyunca en önemli eşiklerin merkezi olan bir kenttir. Baykal İnşaat olarak ‘’İzmir halkı ve İzmir için’’ anlayışıyla hizmet verdiğimiz müşterilerimizde %100 müşteri memnuniyetini öncelediğimizi belirtir; hizmet yelpazemizde güvenilir, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir İzmir için çalıştığımızı yinelemek isteriz.

İzmir Müteahhitlik, Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkul Hizmetleri

Baykal İnşaat insanların konfor alanlarını inşa etmede 30 yıllık ticari hayatında edindiği iş ahlakı ve müşteri memnuniyeti düsturunu benimseyen en köklü işletmelerden biridir. Deprem, sel ya da yangın gibi afetlere karşı sektörel deneyimini mühendislik bilimiyle birleştirerek alanında uzman mühendis, mimar ve personelleri aracılığıyla İzmir kent hayatını desteklemektedir. Hizmet ve çözümlerimizde İzmir’in tarihi dokusunu gözeterek hem çevre hem de insan duyarlı yaşam alanları oluşturmak birincil hassasiyetimizi ifade etmektedir. Buradan hareketle hizmet, çözüm ve faaliyet alanlarımız şu şekilde özetlenebilir;

  • Müteahhitlik: Müteahhit sorumluluğu işletmemizin misyon ve vizyonuyla en çok özdeşleşen şu kelimelerle ifade edilebilir: Üstlenicilik ve yüklenicilik. Gerek tamamlanan gerek devam eden projelerimizde satış ve inşa öncesi başta olmak üzere proje teslim tarihine kadar tüm sürecin nitelikli, şeffaf, zaman ve aktivite planlı olmasını önemsiyoruz. 
  • İnşaat: Vatandaşların ve yatırımcıların talep ettikleri yaşam alanlarını mühendislik ve mimari bilimlerinin temel ve özel ilkeleri ışığında inşa ediyor; kısa, orta ve uzun vadeli fark etmeksizin en karlı ve güvenilir yaşam alanlarına kavuşmalarını sağlıyoruz. Projelerimizde teslim gerçekleşene kadar tüm bir süreci şeffaf biçimde ele alarak gerekli bilgi akışının gerçekleşmesini garanti ediyoruz.
  • Kentsel Dönüşüm: Baykal İnşaat olarak İzmir’deki çarpık kentleşme ve deprem unsurlarına karşı daha yaşanabilir kent yapısı için var gücümüzle çalışıyoruz. Sektörel bilgi birikimimizi tarihi ve çevresel dokuya zarar vermemek üzere kullanıyor; gelecek nesillere ferah bir yaşantı bırakmak için özveri gösteriyoruz.
  • Mimarlık ve Proje: Vatandaşların ve yatırımcıların yaşam alanlarında estetik görünüme özen gösteriyor; tasarımlarımızda inşa trendlerini, iç ve dış mimarinin ilkelerine bağlı olarak oluşturuyoruz. Kaliteli ve dayanıklı iç ekipman tercihimiz müşterilerimizin bütçe, zevk ve ihtiyaçlarına özel şekillendiği gibi, her bir elemanın uzun yıllar kullanılabilir olmasını temin ediyoruz.

Bir kentin modern, yaşanabilir, sağlıklı ve güvenilir olması için 2011 yılından bugüne kadar var gücüyle çalışan Baykal İnşaat, sahip olduğu profesyonel ekip ve deneyimiyle insan yaşamını ve konforunu ön planda tutan bir anlayışla siz değerli yurttaşlarımıza hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için www.baykalinsaat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Başarılı Bir Gayrimenkul Yatırımı İçin Bilinmesi Gerekenler

Başarılı Bir Gayrimenkul Yatırımı İçin Bilinmesi Gerekenler

Taşınmaz mülklerin alım, satım ve kiralama işlemleri ülkemizde önemli bir yatırım fırsatını ifade eder. Gayrimenkul yatırımları doğru zamanda, doğru yerden ve uygun koşullarda sağlandığında yatırımcıya kısa, orta ve uzun vadede önemli kazanımlar sağlar. Her yatırımda olduğu gibi gayrimenkul işlemlerinde de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. İşte karlı gayrimenkul yatırımı için bilinmesi gerekenler.

Lokasyon Faktörü

Gayrimenkul alım, satım ve kiralama faaliyetlerinde fiyatlandırmayı şekillendiren başlıca unsur, taşınmazın lokasyonudur. Sosyal tesis ve alanlara, otobüs duraklarına, hastane, okul ve ibadethane gibi insanların ihtiyaçları dahilinde olan merkezlere olan uzaklık, yapının fiyatını önemli ölçüde etkilemektedir. Her insan zamandan tasarruf sağlamak ve konfor alanını genişletmek için şehir merkezlerine ya da sosyal aktivitelerin yoğun olduğu bölgelerde ikamet etmek ister. Taşınmaz mülk yatırımlarında da lokasyon, kısa ve uzun vadeli bir girişimi ifade ettiğinden dolayı dikkat edilmesi gereken ilk konudur.

Mevcut ve Potansiyel Giderlerin Hesaplanması

Her yapının ekonomik bir ömrü vardır. Binanın fiziki durumu, mekanik tesisatın sıhhati, daire içindeki eşyaların kullanım ömrü vb. birçok etmen, gayrimenkul yatırımlarında göz ardı edilmemesi gereken önemli kalemleri ifade eder. Kentsel dönüşüme girmesi planlanan fakat çeşitli sebeplerle girmeyen 35+ binalarda sıklıkla rastlanan tadilat, bakım ve onarım masrafları bazen mevcut daire fiyatı kadar olabilmektedir. Bakım ve onarım masrafları kısa, orta ve uzun vadeli senaryolar göz önünde bulundurularak detaylıca hesaplanmalı ve buradan hareketle bir karar verilmelidir.

Yerel Piyasa Faktörlerinin Değerlendirilmesi

Gayrimenkul fiyatları ülkedeki enflasyon oranına ve yapının civarında gerçekleşen inşa faaliyetlerine bağlı olarak düşmekte veya artmaktadır. Ülkemizde bir gayrimenkulün fiyatı yaklaşık olarak 18 yıllık kira bedelinin toplamıyla hesaplanır. Gayrimenkulün konumu, bina içi ve dışı özellikler ya da sosyal niteliğine göre kira bedeli değişeceğinden, dairenin fiyatı da değişkenlik gösterecektir. Yatırım yapılması planlanan bölgede yakın zamanlarda yapılacak bir sosyal tesis, hastane ya da çevreyolu gibi inşa faaliyetleri dairenin fiyatını doğrudan etkileyecektir. Bu tarz gelişmeleri her an takip eden profesyonel gayrimenkul danışmanlığı hizmeti bu bağlamda başarılı bir gayrimenkul yatırımı için olmazsa olmaz hususlardan biridir.

Bir kentin modern, yaşanabilir, sağlıklı ve güvenilir olması için 2011 yılından bugüne kadar var gücüyle çalışan Baykal İnşaat, sahip olduğu profesyonel ekip ve deneyimiyle insan yaşamını ve konforunu ön planda tutan bir anlayışla siz değerli yurttaşlarımıza hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için www.baykalinsaat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Baykal İnşaat Kentsel Dönüşüm

Baykal İnşaat Güvencesiyle Kentsel Dönüşüm Faaliyetleri

Her binanın inşa edildiği tarihten başlamak üzere bir ekonomik ömrü bulunmaktadır. Yapının yıllar içinde yıpranması, yıkılması ya da eskimesine karşı yapının tekrar kullanılabilir hale getirilmesine yönelik yıkım veya onarım faaliyeti, kentsel dönüşüm olarak adlandırılmaktadır. Son birkaç on yılda ülkemizde kentsel dönüşüm projelerine olan rağbet hem inşaat firmaları hem de halk tarafından artmıştır. İzmir gibi tarihinde önemli depremlere tanık olmuş ve gelecekte de depremlere gebe olan kentler için kentsel dönüşüm projeleri, insan hayatını ve konforunu güven altına alan olumlu iyileştirme çalışmalarını ifade etmektedir.

Ülkemizde apartman kültürü köyden kente göçlerin yoğunlaştığı 1970’li yıllardan bugüne hızla artış göstermiştir. Hal böyle olunca yeni gelen vatandaşların barınması için birçok bölge imara açılmış; plansız ve projesiz iskan faaliyetleri sonucu çarpık kentleşme ve kullanışsız bir ortak yaşam alanı kaçınılmaz hale gelmiştir. İnsanların hayat standartlarını ve konforlarını artıran faktörlerin başında kişisel ve ortak yaşam alanları gelmektedir. Ulaşım olanakları, eğitim ve sağlık kurumlarına olan mesafe, otopark imkanı ya da yeşillik alanlar gibi birden fazla etmen birleşerek, kaliteli ve huzurlu bir hayatın yaşanmasını mümkün kılmaktadır. Kentsel dönüşüm faaliyetleri de bu amaca hizmet etmektedir.

Kentsel dönüşüm projelerinde uygulanan iki ayrı uygulama söz konusudur. Ekonomik ömrünü tamamlayan 30+ yaş binalarda fizibilite çalışması ardından yıkım kararı çıkartılarak, binanın yıkılması sağlanmaktadır. Bazı binalarda eskime veya yıpranma yine fizibilite çalışması ile saptanarak, yıkım gerçekleşmeden yerinde iyileştirme faaliyeti gerçekleştirilmektedir. Buradan hareketle mantolama, depreme karşı dayanıklılık sağlayan ek önlemler ya da binanın hasar görmüş kısımlarında onarım faaliyetleri, yerinde iyileştirme işlemlerine örnek olarak verilebilmektedir.

Baykal İnşaat, 2011 yılından bugüne İzmir’de hizmet veren sektöründe öncü bir marka olma yolunda ilerlemektedir. 30 yıllık ticari hayat geçmişiyle %100 müşteri memnuniyeti ve kaliteli insan yaşamını önceleyen hizmet anlayışıyla sizin ve gelecek nesillerin huzurlu, güvenli ve mutlu bir yaşam sürmesi için var gücümüzle çalışmaktayız. Devam eden ve tamamlanan projelerimiz, hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için www.baykalinsaat.com web adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Baykal İnşaat İzmir

Bir Evin Değeri Nasıl Belirlenir?

Baykal İnşaat İzmirÜlkemizde gayrimenkul alım, satım ve kiralama işlemleri orta ve uzun vadede yatırım değeri olan faaliyetlerdir. Taşınmaz mülklerden olan ev, arsa, bağ, bahçe, tarla ve arsalar, zaman içinde çeşitli faktörlere bağlı olarak değer kazanmaktadır. Bir evin değerini belirlemek ise, profesyonel gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren firmalar tarafından kısa, orta ve uzun vadeli senaryolar göz önünde bulundurularak belirlenmektedir.

 

Bir evin değerini etkileyen birçok etken vardır. Evin yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi, iç ve dış yapı tesisatları (yangın alarm sistemleri, asansör, elektrik tesisatı, teras vb.) iç özelliklerini; arsanın konumu, civarında bulunan sosyal tesis, hastane, otobüs durakları ya da metro gibi yapılar veya okullar ise dış özelliklerini ifade etmektedir. Tüm bu bileşenler bir evin değerini belirlemekle beraber, insanların yaşam alanlarını tercih etmelerinde de aranan kriterlerin başında gelir. 

 

Ülkemizde uzun yıllardan beri kabul edilen bir yöntem ise, aylık kira bedeli üzerinden evin değerini belirlemektir. Bu yönteme göre 18 yıl (214 ay) bir eve yapılan yatırımın geri dönüş bedelini yansıtmaktadır. Halk arasında her ne kadar geçerli ve pratik bir yöntem olsa da hızla değişen enflasyon ve kur oranları nedeniyle bu sürede sapmalar olmaktadır. 2021 yılı itibariyle ev alım, satım ve kiralama işlemleri için gayrimenkul danışmanlığı almanın önemi burada ortaya çıkmaktadır.

 

Gayrimenkul danışmanlığı, ev sahibi olmak ya da evini satılığa çıkarmak isteyen kişilerin kısa, orta ve uzun vadede yatırımlarını gözeten profesyonel bir hizmet türünü ifade etmektedir. Danışmanlar, emlak ve ekonomi piyasasındaki anlık gelişmelerden haberdar olup, artısı ve eksisiyle bir evin değerini en iyi biçimde saptayabilecek yetkinlikte olan uzman kişilerdir. 

 

Bir kentin modern, yaşanabilir, sağlıklı ve güvenilir olması için 2011 yılından bugüne kadar var gücüyle çalışan Baykal İnşaat, sahip olduğu profesyonel ekip ve deneyimiyle insan yaşamını ve konforunu ön planda tutan bir anlayışla siz değerli yurttaşlarımıza hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için www.baykalinsaat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.