Yazılar

kentsel dönüşüm projesi izmir gayrimenkul danışmanlığı konut projesi

İnsan yaşamını tehlikeye atan ya da güvenle yaşamasını engelleyen durumların önüne geçmek için bir kentin belirli bir bölümünün ya da bir yapının yıkılarak yerine yenisinin yapılması işlemi kentsel dönüşüm projesi alanında değerlendirilmektedir. Birinci derece deprem bölgelerinden başlamak üzere yeni deprem yönetmeliklerine uygun olmayan yapılar sistematik biçimde yıkılarak daha yaşanabilir ve güvenli binaların inşası son yılların önemli faaliyetlerindendir.

Bir yapının kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkım kararı alması için çeşitli yasal prosedürler mevcuttur. 6306 sayılı Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi Hakkında Kanun gereğince ekonomik ve fiziki hayatını tamamlamış olup yıkılmaya yüz tutan binalar çeşitli vergi muafiyetleri ve harç indirimleri avantajlarıyla yeniden yapılandırılmaktadır.

Her durumda binaya yıkım kararı çıkmayabilir. Yıkım gerektirmeyen fakat yerinde dönüşüm gerektiren binalar, çeşitli ölçümler ve kontrollerden sonra yıkılmadan kuvvetlendirilir. Bu işlemler için de bir takım kredi ve harç kolaylıkları mevcuttur. Yıkım kararı almak için binanızda risk tespiti yapılmalıdır. ‘’Riskli yapı’’ kararı çıkan yapılar için yasal olarak 60 gün içinde yıkım gerçekleştirilmektedir.

Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyeti 1. derece deprem bölgelerinden biridir. Küçük veya orta şiddette bir deprem dahi maddi ve manevi zarara sebep olmakla beraber; çarpık kentleşme, dere kenarlarına bina yapma, altyapısı müsait olmayan yerlerde inşa faaliyetleri gibi birçok yanlış uygulama sonucu depremler geçmişte can ve mal kaybına sebebiyet vermişken, potansiyel depremlerde de aynı kayıpların yaşanması tehlikesi vardır.

Bir kentin modern, yaşanabilir, sağlıklı ve güvenilir olması için 2011 yılından bugüne kadar var gücüyle çalışan Baykal İnşaat, sahip olduğu profesyonel ekip ve deneyimiyle insan yaşamını ve konforunu ön planda tutan bir anlayışla siz değerli yurttaşlarımıza hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için www.baykalinsaat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

gayrimenkul danışmanlığı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Taşınmaz mülklerde alım, satım ve kiralama işlemleri çeşitli yasal prosedürlere bağlıdır. Ülkemizde gayrimenkuller ciddi bir yatırım aracıdır ve üzerlerinde gerçekleşecek herhangi bir işlemde profesyonel destek almak çeşitli mağduriyetlerin yaşanmaması için zorunludur. Bir gayrimenkulün alım, satım ya da kiralanması süreci bir dizi aşamalardan oluşur. Profesyonel düzeyde gayrimenkul danışmanlığı hizmeti sunan Baykal İnşaat yatırımlarınızın ve mal varlıklarınızın değerlendirilmesinde ve en doğru kararların verilmesinde yanınızda.

Bir gayrimenkul yatırım amaçlı satılıyor veya alınıyorsa kısa, orta ve uzun vadede sahibine fayda sağlamalıdır. Bir konutun değer kazanmasında ya da kaybetmesinde birçok değişken vardır. Buradan hareketle gayrimenkul danışmanları en fazla faydayı sağlayacak senaryoları ve tavsiyeleri sunarak yatırımların hedefine ulaşmasını sağlamaktadır. Emlak sektöründeki gelişmeleri sürekli takip eden, yasal prosedürlerin eksiksiz biçimde yerine getirilmesini sağlayan, piyasa bilgisine hakim olan yetkin kişilerce sağlanan gayrimenkul danışmanlığı hizmeti, müşteri memnuniyetini mülk talibi ve mülk sahibi arasında kusursuzca sağlamakla yükümlüdür.

Bir gayrimenkul danışmanıyla çalışmak size ekonomik ve zamansal tasarruf sağlamaktadır. Alım, satım ve kiralama işlemlerinde yapılacak en ufak bir hata çok ciddi mağduriyetlere sebep olabilmektedir. Danışmanlık aldığınız firmanın alanında ve bölgesinde uzman, portfolyo sahibi profesyonel kişilerden oluşmasının önemi de buradan gelmektedir. Gayrimenkul danışmanlığı kendi içinde de çeşitli uzmanlık alanlarına ayrılmaktadır. Liman, alışveriş merkezleri, tarla, ofis ya da villa gibi taşınmazların alım, satım ve kiralama işlemlerinde ayrı ayrı uzmanlıkları olan kişiler, değer ve zaman yönetiminde de bilgili ve yetkili kişilerdir.

Baykal İnşaat 2011 yılından itibaren %100 müşteri memnuniyetini esas alan; insan yaşamını, güvenliğini, huzurunu ve tasarrufunu önceleyen bir firmadır. Müşteri ve yatırımcılarından aldığı güven ve özveriyle İzmir bölgesinde hizmet veren firmamız, projelerimiz ve çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için www.baykalinsaat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

baykal inşaat gayrimenkul danışmanlığı

Ülkemizde gayrimenkul alımı ve satımı önemli birer yatırım araçlarıdır. Gayrimenkul alım satımında ev, dükkan, arsa, bağ, bahçe ve tarla gibi taşınmazların değerlendirilmesinde profesyonel hizmet almanız gerekmektedir.

Herhangi bir taşınmaza değer biçmede çeşitli taban ve tavan fiyat uygulamaları mevcuttur. Mülkün konumu, fiziki durumu, metrekaresi gibi mevcut değerini belirlemede kullanılan özelliklerin yanı sıra, karlı bir yatırım için uzun vadeli getiri senaryolarının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Satım işlemi gerçekleşmeden ve gerçekleştikten sonra mülk sahiplerinin özellikle yasal prosedürleri eksiksiz yerine getirmesi gerekmektedir. Aksi halde bir takım sorunlar meydana gelmektedir.

Mülkünüzü kiralamak oldukça kolaydır fakat kiraladığınız veya kiraya verdiğiniz mülkün sıhhati, kiranın düzenli tahsil edilmesi veya ev ile ilgili olası problemlerde zamanında danışılacak bir kişi ihtiyacı kaçınılmazdır. Bunun yanı sıra ev sahibinin ve kiracının karşılıklı olarak yasal hakları vardır ve bu haklar çerçevesinde herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için sözleşme süresince danışmanlık hizmeti gerekmektedir.

Baykal İnşaat gayrimenkul danışmanlığı hizmetini müşteri memnuniyetini ve güler yüzlü anlayışı ön planda tutarak profesyonel biçimde yürütmektedir. Yatırımlarınızın doğru kişilere doğru biçimde ulaşması için, web sitemizde bulunan formu doldurmanız yeterlidir.

Baykal İnşaat’tan alacağınız gayrimenkul danışmanlığı hizmetinde önceliğimiz ticari kaygılar değil, mülkünüze en az sizin hassasiyetinizde ilgi gösterebilmek ve yatırım sürecinde en doğru kararları almanızda profesyonel danışmanlık sağlamaktadır.

Siz de Baykal İnşaat ayrıcalığıyla gayrimenkul danışmanlık hizmetinden faydalanmak istiyorsanız www.baykalinsaat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

baykal inşaat muteahhtilik mimarlık proje gayrimenkul danışmanlığı, kentsel dönüşüm

Bir kentin imzasında sahip olduğu mimari yapı oldukça önemlidir. Ülkemizin aktif bir deprem bölgesi olduğunu da göz önüne alırsak, insan yaşamını ve güvenini önceleyen bir mimari anlayışın benimsenmesi olmazsa olmaz bir gerektir. Baykal İnşaat, 30 yıllık ticari sektör deneyiminde edindiği müşteri memnuniyeti deneyimini ve insanların konforunu, huzurunu ve güvenini tahsis etme anlayışıyla 2011 yılından bugüne İzmir’de inşaat hizmeti vermektedir.

baykal inşaat muteahhtilik mimarlık proje gayrimenkul danışmanlığı, kentsel dönüşüm

Baykal İnşaat Güvencesiyle Bizden Alabileceğiniz Hizmetler

Müteahhitlik

Bugüne değin üstlendiğimiz küçük, orta ve büyük ölçekteki tüm projelerimiz müşteri memnuniyeti hassasiyetiyle eksiksiz ve tam zamanında teslim edilmiştir.

İnşaat

Türkiye’de inşaat faaliyetlerinin tümü müteahhit firmalar tarafından yapılır. İnşaat faaliyeti, onlarca farklı sektörün ve değişkenin ortak paydalarından biridir. Bilgi birikimi ve deneyim, inşaat faaliyetinin kusursuz olmasını sağlayan iki ana asgari koşuldur. İnşaat faaliyetleri, Baykal İnşaat’ın ana hizmet faaliyetidir.

Kentsel Dönüşüm

Her mimari yapının belli bir yıpranma oranı ve kullanım ömrü bulunmaktadır. Deprem açısından oldukça aktif bir coğrafyaya sahip olan ülkemizde özellikle son yıllarda Kentsel Dönüşüm Projeleri hız kazanmıştır. Yapının gerekli tetkiklerinin ve analizlerinin yapılması sonucu izlenecek prosedür, Baykal İnşaat güvencesi altındadır.

Mimarlık & Proje

Bir mimari yapının insan hayatını ve konforunu garanti etmesi şartının yanında estetik ve göze yakışır olması da gerekmektedir. Baykal İnşaat, kent dokusunu besleyen modern projeleriyle konfor alanınızı dizayn etmektedir.

Gayrimenkul Danışmanlığı

Gayrimenkul danışmanlığı genel anlamıyla değerli taşınmazların kiralanması veya satılması sürecine hizmet eden önemli bir sektördür. Baykal İnşaat gayrimenkul danışmanlığı hizmetinde müşteri memnuniyetini önceleyen profesyonel bir anlayışa sahiptir.